Tattoo show Prešov 2017

Po trojročnej pauze sa opäť konala Tattoo show Prešov, konkrétne išlo už o jej 4. ročník. Ak by som to mal zhrnúť, tak išlo o vydarenú akciu. Takéto zhrnutie vám určite nestačí a preto sa pozrieme na celú akciu podrobnejšie.

 

foto: Tomáš Telepák

 

Priestory

Akcia sa konala rovnako ako predchádzajúci ročník v PKO Čierny orol v Prešove. Jedná sa o pekné priestory s historickým vzhľadom, ktorá vkusne doplňuje atmosféru celej show. Pre domácich návštevníkov to zrejme žiadna novinka nebola, mňa však príjemne prekvapila možnosť sedenia. Nie každá tattoo show ponúka takúto možnosť. Počas dlhého dňa to poteší hlavne návštevníkov s deťmi.

 

foto: Tomáš Telepák

 

Štúdiá

Na akcii sa zúčastnilo veľké množstvo tatérov, takže sa bolo naozaj na čo pozerať. Vidieť ste mohli tatérov/tatérky zo západu, stredu aj východu Slovenska. Okrem domácej scény malo zastúpenie aj Poľsko, Nemecko, Litva/Írsko, Japonsko a Nový Zéland. Veľké množstvo zahraničných tatérov môže pre niekoho zvyšovať kredit tattoo show. Niekto je zase toho názoru, že čím viac zahraničných tatérov, tým menej priestoru pre tatérov zo Slovenska. Každý návštevník má na to iný názor. Pre mňa je účasť zahraničných tatérov príjemným spestrením akcie, hlavne ak majú divákom čo ponúknuť. Tenkiryu (Japonsko) a Brent McCown (Nový Zéland) zaujali návštevníkov zrejme najviac. Vidieť naživo tetovať klasickou ručnou metódou nemáš možnosť každý deň. Nezaostávali ani ostatní zahraniční tatéri, ktorí tetovali modernými tetovacími strojčekmi. Traja z nich si odniesli dokonca aj ceny. Hlavným dôvodom prečo návštevníci prišli boli práve tatéri a tatérky zo Slovenska. Ako som už spomenul vyššie, tatéri prišli zo všetkých kútov Slovenska. Organizátori pozvali tatérov, čo tetujú rôzne štýly, takže každý návštevník si našiel to svoje.

 

Tenkiryu – ručné tetovanie / Japonsko

foto: Tomáš Telepák

 

Program

Súťaž v tetovaní bola samozrejme hlavným programom. K nej boli pripravené pre návštevníkov aj sprievodné vystúpenia. Program bol pripravený tak, aby bolo aj na čo pozerať (vystúpenie majsteriek sveta v Pole dance,…), aj čo počúvať (koncert ElevenHill,… ). Časť programu bola aj priamou interakciu s návštevníkmi (tombola, súťaž o najškaredšie tetovanie). Aktívne zapojenie publika zlepší atmosféru každej akcie. Naprázdno neobišli ani najmenší návštevníci. Tí sa mohli dať zadarmo skrášliť dočasným tetovaním.

Okrem programu pre návštevníkov bol deň pred samotnou akciou pripravený aj program pre tatérov. Išlo o semináre od Samuela Potúčka, Ericha Rabela a zahraničného tatéra Remis Cizauskas (Litva). Remisov seminár sa nakoniec nekonal vzhľadom na nízky záujem. Seminárov som sa osobne nezúčastnil. Čo som sa rozprával s jedným chalanom, čo sa zúčastnil oboch seminárov, tak si pochvaľoval.

 

Brent McCown – ručné tetovanie / Nový Zéland

Pripomienky

Aby som iba nechválil, tak dám aj nejaké pripomienky. Nie sú to vyslovene že chyby, ale skôr také návrhy k zlepšeniu.

Niekoľko týždňov pred akciou boli na facebooku Tattoo show Prešov jednotliví tatéri predstavovaní. Súhrnný zoznam štúdií/tatérov však nebol k dispozícii ani na FB ani na webe akcie (na webe bola asi polovica mien). Pre niekoho je to maličkosť, pre niekoho je to dôležité, aby dopredu vedel na koho sa ide pozrieť. Pri návštevníkoch ktorí dochádzajú to môže byť rozhodujúce či na danú tattoo show prídu, alebo nie. Chýbajúce mená by mohli zvýšiť účasť návštevníkov.

Niekoľko krát počas dňa boli predstavovaní „všetci“ tatéri. Všetci je v úvodzovkách, pretože zoznam bol neúplný, takže nikdy neboli predstavení naozaj všetci.

Pri vyhodnocovaní pristupoval model pred porotu pod číslo, nie pod hlavičkou štúdia. Dôvod bol, aby nemohol niekto spochybňovať objektívne hodnotenie poroty. Prakticky to bolo trochu komické, keďže sa porota v priebehu dňa pohybovala po tattoo show a videla  kto čo tetoval. Nechcem týmto spochybňovať objektívnosť poroty, ale zo strany organizátora mi to prišlo ako pro-forma ťah pre divákov. Ak by tam bol nejaký neprajník, čo chce spochybniť porotu, tak by mu ani takýto krok nestačil. Za následok to malo iba to, že diváci videli napríklad 8 tetovaní v danej kategórii, ale iba pri troch ocenených sa dozvedeli aj názov štúdia.

Do kategórie Large sa mohli prihlásiť aj tetovania, ktoré neboli tetované priamo na tattoo show. Toto pravidlo mi prišlo dosť nefér. Keď chcel organizátor zapojiť do súťaže aj staršie tetovania, mali na to byť dve samostatné kategórie: Large – staré a Large – tetované na show. Porovnávať tetovanie na ktoré mal tatér 8 hodín v deň konania akcie s tetovaním, ktoré sa mohlo tetovať aj 20 hodín nie je podľa mňa fér.

 

porota v akcii

 

Vyhodnotenie súťaže tatérov

Konečne sme sa dostali k tomu, na čo všetci čakáte najviac, a to sú výsledky jednotlivých kategórií. Bohužiaľ ešte nemám k dispozícii fotografie všetkých ocenených tetovaní.

 

SMALL

1. Jaro – Pagan Tattoo – Liptovský Mikuláš

foto: Maria Ragulova

2. Imrich – Poppy tattoo – Bratislava

foto: Poppy tattoo

3. Roman – Royal Rebels/Studio 84 – Prešov

foto: Tomáš Telepák

BLACK & GREY

1. Džejár – Džejár Tattoo – Košice

foto: Džejár tattoo

2. Sju – Sju van Dali Tattoo – Prešov

foto: Sju van Dali

3. Ito – Wolf Town Tattoo – Bratislava

foto: Ito666

 

COLOR

1. Bibiana – Wolf Town Tattoo -Bratislava

foto: Bibiana

2. Luboš – Lubosh Ink – Prešov

foto: Lubosh Ink

3. Nat – Morty Tattoo – Martin

foto: Morty tattoo

INDIVIDUAL

1. Pavla – Poppy Tattoo – Bratislava

foto: Poppy tattoo

 

2. Axli – Body Gallery – Bratislava

foto: Body Gallery

 

3. Mirka – Bodliak Tattoo – Žilina

foto: Mirik art

LARGE

1. Axli – Body Gallery – Bratislava

foto: Body Gallery

 

2. Miro – Morty Tattoo – Martin

foto: Morty tattoo

3. Legion – Rock´n ´Roll Tattoo – Poľsko

foto: Rock´n ´Roll Tattoo

 

NEW/OLD SCHOOL

1. Bambi – Bambi Tattoo – Poprad

foto: Bambi tattoo/art

 

2. Tomáš – Royal Rebels/Studio 84 – Prešov

foto: Tomáš Telepák

 

3. Marko – Ivantattoo – Košice

foto: Ivantattoo

 

REALISTIC

1. Mohad Sabre – Sublimevilla Tattoo – Nemecko

foto: Mohad Sabre

 

2. Rob Kanys – Remis Tattoo – Írsko

foto: Rob Kanys

 

3. Samuel Potúček – Inkfamous – Bratislava

foto: Tomáš Telepák

 

BEST OF SHOW

Bambi – Bambi Tattoo – Poprad

 

 

Tu si môžete pozrieť video od  ON Design.

 

Na záver už len poďakovanie organizátorom (Royal Rebels/Studio 84), všetkým tatérom a modelom za dobrú akcie. Dúfam, že úspech akcie motivuje organizátorov aby sme na 5. ročník nemuseli opäť čakať tri roky.

 

 

Pridaj komentár

Tattoo show Prešov 2017
5 (100%) 1