Zrodenie tatéra (časť 2.): Juliet

Dnes si predstavíme druhú slečnu z našej minisérie Zrodenie tatéra. Taktiež mladá baba, taktiež „začiatočník“. Nebude ňou nikto iný ako Juliet z Enhancer tattoo.  Položili sme jej 10 rovnakých otázok. O Julietinom vstupe na tatérsku scénu vám už prezradia viac jej odpovede.

 

Juliet v štúdiu

 

Začnem nevhodnou otázkou, ale v rámci témy rozhovoru sa to musím opýtať. Koľko máš rokov, a kedy si sa rozhodla pre kariéru tatérky? Ako dlho sa tetovaniu reálne aj venuješ?

Ahoj , v poriadku mam 19 rokov a pre kariéru tatérky som sa rozhodla ani neviem kedy. Prvý krát som o tom začala rozmýšľať keď som bola na svojom druhom tetovaní a keďže som už aj predtým kreslila a venovala sa umeniu, hneď má to zaujalo a začala som rozmýšľať, aké by to bolo. Predtým som si myslela, že umením sa človek nedokáže uživiť, ale toto mi úplne zmenilo názor. Tetovaniu sa v podstate venujem už cez rok, vrátane zaúčania a dnes už reálne tetujem.

 

 

Prečo si si vybrala práve kariéru tatérky? Prispôsobila si tomu aj výber odboru na strednej škole?

Hmmm, popravde tento typ kariéry som chcela odmalička. Ale veľakrát mi bolo hovorené, že sa tým nedokážem uživiť, myslím tým umením. Školu som si vôbec nevyberala s úmyslom, že budem tetovať, keďže som nemala ani tušenia, že toto niekedy budem robiť. Nakonci strednej školy som začala rozmýšľať, či naozaj chcem ísť študovať to čo som mala naplánované, veterinu kam ma aj úspešne prijali. Ale niečo sa vo mne pohlo a rozhodla som sa, že chcem skúsiť to čo som chcela robiť odmalička. Umenie , vytvárať niečo unikátne.

 

 

Čo na to povedali rodičia, frajer, babka,… ? Mala si z ich strany podporu, či boli proti tomu?

Haha, samozrejme rodičia neboli nadšení, že som odišla z vysokej školy, pretože určitú dobu som tam chodila. Ale nakoniec som sa dočkala a prišlo pochopenie a aj podpora. Babka má podporovala od začiatku, ale samozrejme aj tá sa bála, aby som nakoniec svoje rozhodnutie neoľutovala.

 

 

Aké boli začiatky? Učila si sa sama, alebo u niekoho?

Začiatky sú vždy ťažké. Treba drieť ak chceme byť v niečom dobrí a venovať sa tomu. Veľakrát som sa musela premáhať a kresliť kopu vecí znovu a znovu, pretože som s tým nebola spokojná. Ale nakoniec sa to podarilo a mohla som byť na seba hrdá.

 

 

Napreduje tvoja kariéra tatérky tak ako si očakávala, že to pôjde? Ide to lepšie, horšie,… ?

Hmm, samozrejme som si predstavovala niektoré veci ľahšie a myslela som si, že na tetovaní nie je nič zložité, ale opak je pravdou. Mnoho ľudí nevidí tú drinu, ktorá sa za tým skrýva už len od navrhovania motívu až po konzultáciu s klientom a realizáciou. Chvíľku trvá kým sa ľuďom dostanete do povedomia, kým si pozrú vaše prace a začnú vás vyhľadávať. Ale všetko je to len o trpezlivosti a dnes už chodí o moc viac ľudí, ako na začiatku.

 

 

Ako hodnotíš celý svoj rozbeh? Spravila by si niečo inak, aby si dosiahla lepší progres? Resp. ak by si mala niečo poradiť ľudom, čo chcú začať tetovať, čo by mali spraviť a čomu by sa mali vyhnúť?

Tak celá moja cesta tatérky sa rozbehla veľmi rýchlo, odvtedy čo som sa rozhodla, že toto chcem robiť v budúcnosti. Odvtedy ako som začala chodiť na kurz Davidovi do Enhancer studia som sa toho kopu naučila a potvrdila som si, že je najlepšie keď máte niekoho pri sebe, kto vie , čo robí a je skutočný profesionál vo svojom obore a vždy Vám poradí keď ste si neistý. Presne toto by som odporučila ľuďom ktorí sa chcú naučiť tetovať. Ísť za niekym kto to vie, zaplatiť si a naučiť sa kvalitne všetko čo treba. Môj osobný názor je, že keď sa niekto učí sam tak často sa stáva, že je ten človek deprimovaný, keď sa mu dačo nevydarí a potom sa ľahko vzdá svojho snu.

 

 

Kde ťa môžeme nájsť pracovať momentálne?

Momentálne pracujem v Enhancer tattoo štúdiu v Trnave.

 

 

Máš nejaký štýl tetovania ktorému sa výhradne venuješ? Či kombinuješ požiadavky zákazníka so svojimi schopnosťami?

Čo sa týka štýlu, myslím si, že každý si vždy nájde niečo k čomu viac inklinuje, alebo čo sa mu páči a chcel by niečo také robiť. Ja som sa už od začiatku videla v neotradičnom štýle a postupne nachádzam aj iné štýly v ktorých sa zdokonaľujem, napr. Dotwork.

 

 

Akému štýlu tetovania sa chceš venovať do budúcna?

V budúcnosti sa chcem zdokonaľovať v štýloch, ktoré som spomenula vyššie a možno časom nájdem aj nejaké iné, ktoré má záujmu natoľko, že ich budem chcieť robiť.

 

 

Aké máš plány do budúcna? Kde sa vidíš o rok – dva?

To je veľmi ťažko povedať. Pred dvoma rokmi by som nepovedala že budem niekedy tetovať a po tom čo som sa takto rozhodla sa môj život otočil o 360 stupňov. Vôbec si neviem predstaviť kde budem za dva roky. Je to kopu času a za ten čas sa môže toho kopu zmeniť, ale určite budem niekde tetovať a už sa neviem dočkať toho, ako sa zlepším za ten čas a uvidím svoj pokrok.

 

 

 

Zdroj foto: archív Juliet a Enhancer tattoo

Enhancer tattoo na potetuje.sk

 

 

Pridaj komentár

Zrodenie tatéra (časť 2.): Juliet
5 (100%) 1