Budeš s kérkou viac „cool“?

Jeden z dôvodov, prečo si ľudia dávajú tetovanie je, že chcú byť viac „cool“, vyniknúť, či zaujať. Pomôže vám tetovanie byť viac zaujímaví? Zaujmete pozitívne či negatívne? Budete s tetovaním vyzerať drsnejšie? Na imidž a tetovanie sa pozrieme z viacerých strán.

 

Na začiatok rozdelíme ľudí do troch skupín:

1) ľudia čo tetovanie odsudzujú

2) ľudia ktorým neprekáža

3) ľudia ktorí tetovanie milujú.

Prvej skupine ľudí sa vôbec venovať nebudem. Ide o ľudí, čo tetovanie nemajú radi a je im jedno, či máš super kérku od profi tatéra, alebo machuľu od kamaráta čo sa na tebe učil. Máš kérku a tým pádom si u nich skončil. V celom článku budeme teda predpokladať, že človeka s tetovaním bude hodnotiť človek z druhej, alebo tretej skupiny.

 

Vek

Iný dojem spraví človek na tínedžerov, iný na tridsiatnikov a iný na dôchodcov. Ak si dá tetovanie tínedžer, bude zrejme medzi rovesníkmi jediný a bude tam král. Je viac menej jedno čo má vytetované, aj s nápisom „never give up“ bude vyčnievať z davu. Ak zbadá niekoho potetovaného tridsiatnik, tak si z toho nič nerobí. Je to pre neho bežná vec a extra ho to neohúri. Jediné čo by ho mohlo zaujať je kvalita tetovania. Ako príklad si môžeme dať Justina Biebera. Prvú kérku mal keď mal 16 rokov. Vo veku 18 rokov mal už tetovaní niekoľko. Pre svoje fanúšičky je rebel a idol. Dospelých ľudí nezaujíma či tetovanie má, alebo nie. Hodnotia skôr jeho vystupovanie, hudbu,… S jednou kérkou môžeš byť teda zároveň boh (u detí) aj amatér (u dospelých).

 

Justin Bieber (zdroj)

 

Kvalita tetovania

Na kvalite záleží. Lepšia kérka vždy spraví lepší dojem, to je jasné. Nie je to však nevyhnutnosť. Je rozdiel hodnotiť kvalitu tetovania a je rozdiel hodnotiť to, aký dojem na teba niekto robí. Aj človek s priemerným tetovaním môže vyzerať dobre. Príkladom je Miss Tina Louise. Má vytetované jedno z najviac klišé tetovaní – lapač snov. Ak by niekto hodnotil samotné tetovanie, tak by mohol povedať, že lapač snov nie je ničím originálny motív, je to iba black work bez tieňovania čo dokáže vytetovať každý priemerný tatér,… Nemyslím si však, že by táto skutočnosť nejako uberala Tine na kráse. S peknou originálnou kérkou nič nepokazíš. Pekná žena s hoci aj priemernou kérkou, bude stále pekná žena.

 

Miss Tina Louise (zdroj)

 

Trochu iným príkladom je model Vin Los. Jeho tetovania sú fakt „zlé“ (zlé je vec názoru, niekomu sa to môže páčiť). Zlý motív, zlé umiestnenie, … celé zle. Čitatelky určite ocenia Vinovu postavu, ale s takýmto tetovaním na nich dojem zrejme neurobí, resp. bez tetovania by spravil lepší. Tu vidíme, že ak je tetovanie naozaj zlé, tak môže pokaziť aj dojem aký človek vytvára.

 

Vin Los (zdroj)

 

Tina bola príkladom toho, že peknú ženu tetovanie nezohyzdí. Dolu máme príklad toho, že tak ako tetovanie neuškodí, tak ani nepomáha. (nič proti ľudom s nadváhou)

 

(zdroj)

 

Rozsah tetovania

Samostatnou kategóriou je Zombie boy. Rozsah jeho tetovaní mení kompletne jeho imidž aj to ako ho vnímajú ľudia. Ak si zoberieme štandardného Slováka, tak tetovanie iba dopĺňa jeho vzhľad. Zombie boy je s tetovaním a bez neho úplne iný človek. On je však už extrém do ktorého sa väčšina z nás nikdy nedostane.

 

Zombie boy (zdroj)

 

Postavenie v spoločnosti

Ak majú vytetované dvaja to isté, nie je to to isté. Ako príklad si dáme speváka z Die Antwoord. Povedzme si pravdu, jeho tetovania nie sú výkvet toho čo tetovanie ponúka. Ale k tomu kto je, a ako sa prezentuje to nejak patrí a nikto sa nad jeho tetovaniami nepozastavuje. Ak by mal rovnaké tetovania nejaký politik, či učiteľ v škole, tak by veľa z nás na to pozeralo inak.

 

Die Antwoord (zdroj)

 

Drsný výraz

„Chlap s tetovaním vyzerá drsne“, to si myslí väčšina ľudí . Rock Hart ťa presvedčí o tom, že to nemusí byť až tak celkom pravda.

 

Rock Hart (zdroj)

 

Zhrnutie

Ak by som to mal zhrnúť, tak vo všeobecnosti z vás tetovanie krajšieho či viac „cool“ človeka neurobí. Tetovanie je iba doplnok k tomu, aký dojem človek robí. Ide o to akú máte postavu, výraz tváre, účes, oblečenie, vystupovanie,… Tetovanie je len malé percento toho, čo vníma na človeku jeho okolie. Čo si si všimol ako prvé na poslednej fotke kde je Rock Hart? Kérky, či ten čudný odev? Čo si prvé všimnú muži na Tine? Prsia, či tetovania? Čo si prvé všimli ženy na Vinovi? Ploché brucho, alebo potetovanú tvár. Tetovanie si ľudia určite všímajú, nie však ako prvé. Ženy používajú make up, farbia si vlasy, lakujú nechty,… Tetovanie je niečo podobné. Doplňuje to, ako ľudia vyzerajú. Zlé či nevhodne umiestnené tetovanie vie určite pokaziť tvoj vzhľad. To že pekné tetovanie vie tvoj vzhľad výrazne zlepšiť by som nepovedal. Skôr by som povedal, že to ako vyzeráš vie zdôrazniť, či podčiarknuť. Ak si punkáč, tak budeš potetovaný punkáč, ak si futbalista, tak budeš potetovaný futbalista, ak si triedny šprt, tak budeš potetovaný triedny šprt.  🙂 Zhrnutie zhrnutia: s tetovaním môžeš dobré vylepšiť, ale pokazené neopravíš.

 

Ak by som to mal vyjadriť matematicky, bolo by to asi nejak takto:

obyčajný človek + dobrá/priemerná kérka = obyčajný človek / dobrý dojem (Miss Tina Louise)

obyčajný človek + zlá kérka = čudný človek / čudný dojem (Vin Los)

čudný človek + dobrá/priemerná  kérka = čudný človek / čudný dojem (Rock Hart)

čudný človek + zlá kérka = čudný človek so zlou kérkou (neznáma žena v sprche)

 

Dobrý príkladom je video s Tinou. Tina je pekná, milá a večne usmiata žena. Prvé čo si na nej v tomto videu všimneš je jej úsmev. Tetovania sú len doplnok, niečo ako kabelka, či topánky, ktorý upravuje/vylepšuje celkový dojem. Pozri si video a usúď sám.

 

 

Tetovanie je určite super vec, človek cez neho môže vyjadriť sám seba, či vzťah k umeniu a podobne. Ak by som si nemyslel, že kérky sú dobrá vec, tak by som ich nemal niekoľko a nemal by som tento web. Tetovanie ale nie je všemocné. Ak máš 18 rokov a chceš si dať kérku len preto, že chceš byť viac cool, či chceš spraviť dojem na spolužiačku, tak toto nie je tá pravá cesta.

 

Na záver už iba pár fotiek toho ako tetovania menia výraz človeka.

 

Carolina (zdroj)

 

Carolina (zdroj)

 

BantikBoy (zdroj)

Pridaj komentár

Budeš s kérkou viac „cool“?
5 (100%) 2