Michal: Nápad zorganizovať Tattoo Wars vznikol keď sme len tak kecali pri šálke kakaa

Súčasťou tetovania sú aj rôzne tattoo show a convention. Dnes nazrieme trochu do zákulisia a histórie Tattoo Wars Bratislava. Viac už prezradí Michal, ktorý je hlavným organizátorom tejto populárnej tattoo show.

 

Michal pri práci / foto: smARTin

 

Najprv sa budem pýtať na tvoju kariéru tatéra a potom si ťa predstavíme ako organizátora Tattoo wars. Ako dlho už pracuješ v Rooster tattoo? Pracoval si v minulosti aj v iných štúdiách?

Rooster tattoo existuje od roku 2012, takže som jeho súčasťou 5 rokov, predtým som pracoval napríklad v J.J. Devils tattoo nejaké tie roky a celkovo tetujem viac ako dvanásť rokov.

 

Michalova práca

 

Tetuješ rôzne veci, farebné, black and gray, realistiku aj komiksovo ladené veci. Čo z toho ťa baví najviac a prečo?

Viac menej ma baví tetovanie ako celok. Tá technika a všetko okolo, takže sa snažím byť viacmenej univerzálny tater. A keďže som absolútne nekritický fanúšik Batmana, tak v tetovaniach inšpirovaných comicsami sa mi pohybuje najjednoduchšie aj čo sa týka kombinácii postáv a podobne, kedže mi je to veľmi blízke. Rovnako ako univerzum Star wars, ktoré sme prepojili s Tattoo Wars Bratislava aj vďaka aktívnej účasti kostýmovej organizácii 501th Legion Slovakia Outpost.

 

Michalova práca

 

Kto dostal nápad zorganizovať Tattoo wars a koľko ubehlo od prvotného nápadu po reálne uskutočnenie nultého ročníku?

Nápad zorganizovať Tattoo Wars vznikol keď sme len tak kecali pri šálke kakaa v Rooster tattoo s Itom z Wolf Townu a spoločným kamošom Davidom Berkowitzom, že v Bratislave by sa niečo také mohlo konať. A to bol asi taký prvý impulz. Celé prípravy sa stihli za nejaké tri mesiace, čo je až smiešne, kedže ďalšie ročníky sa organizujú počas celého roku na rôznych úrovniach.

 

Michal s 501th Legion Slovakia Outpost

 

Čo bolo dôvodom zorganizovania Tattoo wars? Chýbala ti tatérska show na Západnom Slovensku, … ?

V Bratislave bola prvá Tattoo Convention v roku 2004 v ateliéroch na Kolibe, potom bola Tattoo show na Zlatých pieskoch, potom opäť nanovo odštartovala Tattoo convention v Holliday Inn v roku 2011, ale už s inými organizátormi a fellows Tattoo Jam v klube Loft v tom istom roku. Lenže nebolo tu nič, čo by pokračovalo a začalo nejakú tradíciu tak ako sa to darí v Košiciach, Prešove a vlastne v každom väčšom meste na svete. A myslím, že po štyroch ročníkoch za nami , piatym pred nami, sa nám to podarilo a budeme sa snažiť udržať Tattoo Wars čo najdlhšie. Keďže každý ročník nesie so sebou nový level povinností aj nepríjemností.

 

Na Tattoo Wars sa bavia naozaj všetci 🙂

 

Koľko ľudí sa podieľa na plánovaní a organizácii takej tattoo show?

Každý kto má ruky nohy v mojom okolí. 😀 A aj keď sa ľudia čo pomáhajú menia, každému jednému som neskonale vďačný za pomoc.

 

Špendlo na Tattoo wars

 

Budú na tomto ročníku nejaké novinky na ktoré sa môžu návštevníci tešiť, ktoré môžeš prezradiť už teraz?

Novinkami sú noví tateri, ktorí prijali pozvanie. Tento ročník by ste mali nájsť aj Barber shop Hero Barber z Bratislavy a ďalších nových predajcov. Čo sa týka programu, tak zatiaľ môžem vymenovať kapely ako Kýbel mačiek, ale tí už u nás vystupovali a boli mega 😀 a The Devils Trade z Maďarska. Program už pomaly uzatvárame a čoskoro sa objaví jak na web stránke tak aj na fb stránke Tattoo Wars. Ale kolotoče asi nečakajte…

 

Bratislava Burlesque na Tattoo wars

 

Čomu sa ako organizátor snažíš vyhýbať? Na Tattoo wars sme napríklad ešte nevideli Miss tattoo show, čo aj schvaľujem. Je ešte niečo čo návštevníci do budúcna na TW nemusia čakať?

Miss tattoo show nevnímam nijak pozitívne tak sme tento ,,program,, hneď na začiatku zavrhli, nie sme ani moc veľký prívrženci vešania sa na háky a podobné záľuby, ale to majstrovsky zastrešuje v Bratislave Body Gallery s Freak Friendly party. Inak sa vyhýbame akýmkoľvek politickým vplyvom, združeniam a podobne, to ide úplne mimo nás.

 

Body Gallery na Tattoo Wars

 

Aké sú tvoje plány s Tattoo Wars do budúcna? Chceš stále zväčšovať počet tetovacích štúdií, alebo chceš zostať na veľkosti ako to je teraz?

Každý rok sa nám počet tatérov navyšuje a navyšuje, takže sa budeme musieť posunúť. Plán je udržať Tattoo Wars čo najdlhšie ako to bude v našich silách. 😀 Jediné čo by som možno chcel aby sa viac rozbehlo, je kategória Battle, v ktorej tatér vytvára návrh ako aj samotné tetovanie priamo na Tattoo Wars na základe nejakej témy, ale to je skôr na tateroch… Za pioniera tejto akcie považujem Laca z Recoil Free art atelieru, čím mu ďakujem že tejto kategórii verí. 😀

 

Laco z Recoil Free art atelier

 

Priblíž nám trochu, ako prebieha výber štúdií/tatérov, ktorí sa zúčastnia na show. Tohto ročníka sa napr. zúčastní po prvý krát aj mladý šikovný tatér Michal z Rafiki tattoo. Budú dostávať aj do budúcna šancu sa predstaviť mladí a začínajúci tatéri?

Pri prvom ročníku som pozval v podstate taterov ktorých som poznal roky a bolo to také punkáčske stretnutie. 😀 Momentálne už tatérov vyberáme na základe referencií a odporúčaní. Taterov pozývame, ale to neznamená, že pokiaľ nám niekto napíše, že by sa chcel zúčastniť ako tatér tak ho odmietneme, to určite nie.

 

 

Zúčastňuješ sa iných tattoo show aj ako návštevník, alebo iba ako tatér? Ktorá tattoo show (okrem Tattoo Wars) je tvoja obľúbená a prečo?

V podstate na väčšinu Tattoo show čo som navštívil chodím ako tatér, ale zbehnem aj iba pozrieť, ale to ma zabíja čakanie kým sa dostanem do vnútra haly. 😀 Strašne mam rád atmosféru Tattoofest Krakow a celkovo ako je tá akcia na vysokej úrovni. Ale asi najradšej chodím do Prešova na akciu ktorú organizuje Sivo, od ktorého som kúpil svoju úplne prvú mašinu na tetovanie, takže tam nesmiem chýbať. Napríklad po septembrových Tattoo Wars sa veľmi teším na Tattoo Grand Prix v Brne kde sa bude konať prvý ročník.

 

Porota v akcii

 

Ako vníma organizátor tattoo show iné akcie o tetovaní? Berieš ich ako konkurenciu, ale každá show má svoje zázemie a svojich fanúšikov?

Asi ako každý iný. Nechodím tam hodnotiť, ale užiť si atmosféru a beriem to skôr ako miesto kde sa dá pokecať a stretnúť kadekoho. Práveže je skvelé, že napr. na Slovensku sa snažíme na nejakej úrovni spolupracovať a podporovať sa ako organizátori.

 

Na záver ešte aftermovie z Tattoo Wars Bratislava 2016 a pozvánka na TW 2017

 

Foto: web a FB Tattoo Wars Bratislava, FB Rooster tattoo

Rooster tattoo na potetuj.sk

FB – Tattoo Wars Bratislava

WEB – Tattoo Wars Bratislava

Pridaj komentár

Michal: Nápad zorganizovať Tattoo Wars vznikol keď sme len tak kecali pri šálke kakaa
5 (100%) 2