Tetovanie a zóny bolesti

Chcete si dať tetovanie a bojíte sa, že bude bolieť? Pravdou je, že bude. Nie je to však nič tragické a bolesť sa dá vydržať. Záleží však, kam vaša nová ozdoba tela pôjde. Intenzita bolesti pri tetovaní vo veľkej miere záleží na tom, ktorá časť tela sa tetuje. Hoci každé telo je individuálne, dala by sa intenzita bolesti rozdeliť približne nasledovne.

 

Miesta, kde tetovanie bolí najmenej

Oblasti, kde sa nachádza veľa svalov, alebo tuku, sú presne tie miesta, kde tetovanie bolí najmenej. Ak sa teda bojíte bolesti pri tetovaní, no chceli by ste nejaké mať, odporúčame vám si pri prvej kerke zvoliť tieto miesta. Konkrétne je to horná časť ramien, plecia, predlaktie, lýtka, predná časť stehien a tiež aj zadok.

 

Citlivé oblasti. Stredne silná bolesť

Do tejto skupiny by sme mohli zaradiť miesta, ktoré sú stále vhodné pre prvé tetovanie. Bolí to síce trochu viac, ale stále to nie extrémne silná bolesť. Do skupiny takýchto oblastí patrí centrálna časť chrbta, bočná strana stehien, či ramená. Koža je na týchto miestach oveľa voľnejšia, preto tetovanie a aj následné hojenie môže trvať trochu dlhšie. Špeciálne na takýchto miestach sa môžu v priebehu pár dní objaviť modriny.

 

Silná bolesť

Sem patria kolená, lakte, ruky, hlava, krk, chodidlá, hrudník a zadná strana stehien. Pri prvom tetovaní sa radšej vyvarujte týmto oblastiam. Koža na týchto miestach je veľmi tenká a nervové zakončenia sú v jej blízkosti čo má za následok zdĺhavý a bolestivý proces tetovania. Nielen čas tetovania, ale aj hojenia bude dlhší, než pri častiach tela s menšou citlivosťou.

Najväčšia bolesť na svete

Boky, hrudný kôš, okolie žalúdka, zadná strana kolien, vnútorná strana lakťov, podpazušie, bradavky, pery, vnútorná strana stehien a okolie genitálií. Naozaj si chcete dať tetovanie niekde na tieto miesta? Pripravte sa teda na to, že budete plakať, možno si proces tetovania rozdelíte na viac častí, alebo sa na celé tetovanie vykašlete. Všetky tieto časti sú tie najboľavejšie z najboľavejších. Elastická, alebo príliš tenká koža či koža tesne nad kosťou, sa ťažko a veľmi pomaly tetuje. Hojenie takýchto oblastí môže byť tak isto bolestivé a zdĺhavé, ako samotný proces tetovania.

 

Nech už sa rozhodnete dať si tetovanie kamkoľvek, držíme vám palce.

 

zonybolesti

Pridaj komentár

Tetovanie a zóny bolesti
4.1 (81.54%) 13